Technika plstění vychází z tradičních lidových dovedností našich předků, kteří takto zpracovávali chlupy nejrůznějších zvířat (koz, psů, králíků…). Ještě dnes se můžeme setkat s kočovnými kmeny žijícími v jurtách, jejichž stěny jsou zdobeny plstěnými rohožemi, které slouží k zateplení obydlí, ale stejně tak mají i svůj rituální a ochranný význam, který souvisí se zobrazovanou symbolikou.
 
Na kurzu se naučíte pracovat technikou suchého i mokrého plstění. V první části si plstěním za sucha, což znamená za pomocí plstící jehly, vytvoříte originální vlněné náušnice a drobnou hračku (nejčastěji panenku…)
Druhá část kurzu je věnována mokrému plstění a výrobě květinové brože. Plstit už budeme jen vlastníma rukama za pomoci mýdla a práce je trošku náročnější na trpělivost a výdrž. Odměnou budou jedinečné kousky vyrobené z té nejjemnější vlny merino v překrásných barvách.

Kurz je čtyřhodinový. V ceně kurzu je zahrnutý veškerý materiál (plstící jehly, podložky, nejjemnější vlna merino, hrubší vlna, filc, pravé hedvábí, korálky a nejrůznější bižuterní komponenty).

Kurzy často udělají radost darované k narozeninám a podobným příležitostem, pro tyto příležitosti mohu vystavit dárkový poukaz. Dárkové poukazy mají platnost půl roku od vystavení.

Základní cena kurzu: 1200 Kč

Zvýhodněná cena pro 2 osoby: 2000 Kč

 

Chci se přihlásit:

*