Enkaustika je technika malby jejíž kořeny najdeme už ve starověkém Egyptě. U nás se s ní hodně pracuje v rámci arteterapie, ale její využití může být daleko širší. Je to jedna z výtvarných technik, která poskytuje největší prostor pro volnou experimentální tvorbu.

Na kurzu pro pokročilé budeme abstraktnější obrázky vytvářené žehličkou za pomoci enkaustického pera s různými nádstavci přetvářet v krásné přírodní scenerie s mnoha detaily (stromy, potoky, květinami apod…)

Naučíte se vytvářet abstraktní obrázky s plastickými strukturami v kombinaci s metalickými vosky, dozvíte se více o rámování a paspartování. Budeme již tvořit na formáty větších rozměrů a vyzkoušíte si různé typy povrchů na které se dá malovat.

Vyzkoušíte si práci s horkovzdušnou pistolí, kombinovanou techniku pastelu a vosku a přenesení obrázku z papíru na plátno.

V případě zájmu můžete vyzkoušet i malbu voskem štětci, případně použití MPO pasty, což je vosk za studena, ale práce s nimi vyžaduje více času.

Kurz je čtyřhodinový, po celou dobu kurzu pracujete s profesionálními nástroji. V ceně kurzu je veškerý materiál a skripta, která Vás technikou kdykoli znovu provedou.

Kurzy často udělají radost darované k narozeninám a podobným příležitostem, pro tyto příležitosti mohu vystavit dárkový poukaz. Dárkové poukazy mají platnost půl roku od vystavení.

 

Základní cena kurzu: 1200 Kč

Zvýhodněná cena pro 2 osoby: 2000 Kč

 

 

Chci se přihlásit: